KIRIM Haber

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Kamacı Milli Mektebi'nden Kırım Derneği Genel Merkezi'ne Teşekkür

Kamacı Milli Mektebi'nden Kırım Derneği Genel Merkezi'ne Teşekkür

Tarih 27 Şubat 2010, 05:48 Editör Vatan KIRIM

Kırım'ın Canköy bölgesinde 2003 yılında kurulan Kamacı Kırım Tatar Milli Mektebi, fizik, kimya ve biyoloji sınıflarının donatılması için maddi yardımda bulunan Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezine (Ankara) teşekkür etti.

Kırım'ın Canköy bölgesinde 2003 yılında kurulan Kamacı (Zareçnoye) Kırım Tatar Milli Mektebi, fizik, kimya ve biyoloji sınıflarının donatılması için maddi yardımda bulunan Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezine (Ankara) teşekkür etti. 
Okul yönetimi derneğin yapmış olduğu yardımlardan dolayı teşekkür olarak, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi Başkanı Dr. Ahmed İhsan Kırımlı’ya ve derneğin Kırım temsilcisi İsmet Yüksel’e 25 Şubatta plaket verdi.
200 Kırım Tatar çocuğunun öğrenim gördüğü milli mektebin derslik ihtiyacının karşılanması konusunda yapılan proje kapsamında okulun ihtyaçları Genel Merkez Kırım Temsilciliği nezaretinde okul idaresi tarafından temin edildi. Donanım projesi, okul müdürü Ruslan Ümerov ve dernek temsilcisi İsmet Yüksel tarafından 2009 yılı sonunda imzalanmıştı.
Projeye göre 3 ay içinde hizmete girmesi planlanan fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları ile birlikte TİKA tarafından üstlenilen spor salonu yapıldıktan sonra Kamacı Milli Mektebinin eğitim altyapısının önemli ölçüde güçlenmesi bekleniyor.
Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Genel Merkezi'den yapılan açıklamada belirlenen formatta hazırlanarak kendilerine sunulan projeler doğrultusunda Kırım'da benzer faaliyetler yapılacağı, gerekli fizibilite, tahmini maliyet ve benzeri kriterleri taşıyan tip proje formatları ile bundan sonraki çalışmaların yürütüleceği, ayrıca Genel Merkezce Kırım'daki eğitim sorunlarının çözümüne katkı sağlamak üzere kapsamlı bir proje çalısması başlatıldığı, Kamacı Milli Mektebi ile ilgili projenin bu kapsamdaki projelere örnek olacağı belirtildi.
Osman Bayramaliyev
QHA

Bu haber 4519 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

Vatan Kırım'da okullar açıldı. Ama..

Vatan Kırım'da okullar açıldı. Ama.. Kırım'da Kırım Tatar çocuklarının sadece %10'u anadillerinde eğitim veren "Milli mektepler"de öğrenim görebiliyor, ...

GALERY

KIRIM Haber, Emel Kırım Vakfı'nın bir hizmetidir.
RSS Kaynağı | Emel KIRIM Vakfı

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi