KIRIM Haber

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Ulucanlar Süreyya Oparası'nın Konuğu

Ulucanlar Süreyya Oparası'nın Konuğu

Tarih 22 Şubat 2009, 05:26 Editör

Bulgaristan doğumlu Kırım Tatarı olan Birsen-Ayşen-Özcan Ulucan kardeşler, 01 Mart Pazar günü saat 20.00'de Üçlü olarak bir konser vermek üzere Süreyya Operasının konuğu olacaklar.

Dünyaca ünlü kemancı Maxim Vengerov’un kendileri için “Ulucanların müzik geleceği kuşkusuz parlak olacaktır, çünkü onlar müziği insanlarla paylaşmaya muktedirler”dediği Birsen-Ayşen-Özcan Ulucan kardeşler, 01 Mart Pazar günü saat 20.00’de Üçlü olarak bir konser vermek üzere Süreyya Operasının konuğu olacaklar.

Bulgaristan doğumlu kardeşler, klasik müzik eğitimlerine önce burada,daha sonra 1989 yılında Türkiye’ye göç edip devam etti. Ardından İngiltere, Amerika ve Almanya ‘da çalışmalarını sürdürdüler. Solistlik kariyerlerine ayrı ayrı ve birlikte devam eden sanatçılar Maxim Vengerov, Mstislav Rostropoviç, Toshiuki Kamioka, Victor Pikaizen, Joan Havill  gibi usta müzisyenlerle çalıştı ve beraber konserler verdi, Avrupa ve Amerika’da uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. 

Bunların yanısıra, ünlü keman virtüözü Ayla Erduran’ın, “Bazen üç yıldız birden bir aileye doğar.  Bu Tanrının büyük bir lütfudur.  Üçünü de çok takdir ediyor ve parlak gelecekleri olduğunu düşünüyorum.  İçinde bizim bestecilerimizin eserlerinin de bulunduğu bu plak için onları kutlar, herkesin dinlemesini temenni ederim.” dediği Ulucanların ilk CD Albümü “Bir Ağaç Gibi”  Lila Müzik’ten geçtiğimiz günlerde çıktı.

Ulucan kardeşler, “Sözsüz Şarkılar” başlıklı bu konserlerinde Bach, Mendelssohn, Bartok ve Moszkowski’nin yanı sıra İnci Yakar ile Uğraş Durmuş gibi genç nesil Türk bestecilerinin de eserlerine yer verecekler.

Konserin biletleri Süreyya Operası gişesinden ya da internet yoluyla temin edilebilir. (gişe tel:0216 346 15 31)


http://www.sureyyaoperasi.org/

Bu haber 5152 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Müzik

Ulucan Kardeşler CRR'de konser verecek

Ulucan Kardeşler CRR'de konser verecek Bulgaristan doğumlu Kırım Tatarlarından olan Birsen - Ayşen - Özcan Ulucan kardeşler, 16 Şubat Çarşamba günü Budape...

GALERY

KIRIM Haber, Emel Kırım Vakfı'nın bir hizmetidir.
RSS Kaynağı | Emel KIRIM Vakfı

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi