KIRIM Haber

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KIRIM Haber grubu 5 Yaşında

KIRIM Haber grubu 5 Yaşında

Tarih 25 Kasım 2008, 14:20 Editör

KIRIM Haber haberleşme grubu 5 yıldır hizmetinizde.

Kırım ve Kırım Tatar Türkleri hakkında bilgi alışverişi temin etmek amacıyla 24 Kasım 2003 tarihinde International Committee for Crimea (ICC) üyeleri tarafından oluşturulan bir haberleşme aracıdır. KIRIM Haber'deki yazışma dili Kırım Tatarcası ve Türkçedir.
KIRIM Haber grubu 24 Kasım 1998'de kurulan ve 1 Ocak 2004'ten beri ingilizce içerikle devam eden Crimea-L grubunun bir kardeşi olarak yürümektedir.
Grup Özgür Karahan tarafından gönüllü idare edilmekte ve İnci Bowman tarafından yardımcı olunmaktadır. Geçmişte grubumuzun idaresinde katkıları olan Kürşat Çağıltay'a da ayrıca teşekkür ederiz.
*
Bugün KIRIM Haber'in açılışının 5. yıldönümü. Toplam 1261 üyemiz var. 5 yıl içinde 6051 mesaj sizlerle paylaşıldı.
 
2008 yılında bugüne kadar ayda ortalama 105 mesaj dağıtıldı. (2007 ortalaması : 126, 2006 :125, 2005 : 82, 2004 : 65 idi)
 
Bugün itibariyle 239 üyemiz posta kutusunun dolması, e-posta hesabının iptal olması veya posta sunucusunun e-posta filtre ayarları nedeniyle gruba gelen mesajları okuyamıyorlar. Sistem bu üyelerimizin posta adreslerini askıya alıyor ve bu durum düzelmezse e-posta adreslerini gruptan çıkarıyoruz.
 
Gruba gönderilen mesajlar belli kurallar çerçevesinde değerlendiriliyor ve virüs, reklam, hakaret içeren ya da grup konusu ile bağdaşmayan mektuplar ayıklanıyor. Ciddi bir zaman alan bu işe yardımcı olan grup yöneticisi arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.
 
En çok dikkat ettiğimiz ve bizi zorlayan husus imzasız mektuplar gönderilmesi. Bildiğiniz üzere iletişim kalitesinin yüksek tutulması maksadıyla AD SOYAD ve ŞEHİR'den oluşan imzanın olmaması halinde mektuplar dağıtılmıyor.
 
KIRIM Haber grubuna ilişkin görüşlerinizi kirim-owner@yahoogroups.com adresine yazarak grup yöneticileri ile paylaşabilirsiniz. Sıkça sorulan sorular , kural ve ilkeler hakkında www.kirimhaber.com adresine bakabilirsiniz. Lütfen buradaki açıklamaları bir kez okuyunuz.
 
Bugüne kadarki katkılarından ötürü tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Özgür Karahan 
Istanbul

KIRIM Haber

24.11.2008

http://groups.yahoo.com/group/kirim/

Bu haber 5360 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Internet

Qırımtatarca Firefox 4.0 çıktı

Qırımtatarca Firefox 4.0 çıktı Firefox'un4.0 sürümü artık Qırımtatarca olarak kullanılabiliyor.

Kırım Tatarca Vikipediya açıldı

Kırım Tatarca Vikipediya açıldı Dünyanın en geniş özgür ansiklopedisi artık Kırım Tatar dilinde.

GALERY

KIRIM Haber, Emel Kırım Vakfı'nın bir hizmetidir.
RSS Kaynağı | Emel KIRIM Vakfı

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi